"Ustalarımızdan" Sergisi 22 Ocak'tan itibaren Alanya AKM'de açılıyor...

Date: 07.01.2016

USTALARIMIZDAN Sergisi AFSAK ev sahipliğinde (AKM) Alanya Kültür Merkezi  Sergi Salonunda fotoğraf severlerle buluşuyor…

 

Fotoğrafımızın yaşayan en büyük ustaları  ilk kez 17 Ekim - 19 Kasım 2015 tarihleri arasında Ankara'da, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Sanat Galerisi'nde buluştu. O tarihten bu yana Türkiye’deki çeşitli fotoğraf derneklerinde sergilenmiş ve AFSAK (Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü) sonrasında da devam edecektir.

 

TFSF'nin düzenlediği USTALARIMIZDAN sergisi, ülkemiz fotoğrafının bugün ulaştığı noktalara gelmesinde çok büyük katkısı ve emeği bulunan 1950 öncesi doğumlu 24 fotoğraf ustasının eserlerini bir araya getiriyor.

 

Ara Güler, Sıtkı Fırat, Ozan Sağdıç, Sabit Kalfagil, Ahmet Esmer, İzzet Keribar, Ersin Alok, Ergun Çağatay, İbrahim Zaman, Yusuf Tuvi, Necmettin Külahçı, Mehmet Bayhan, Gültekin Çizgen, Güler Ertan, İbrahim Demirel, Faruk Ertunç, İsa Çelik, A.Halim Kulaksız, İlyas Göçmen, Nadir Ede, Lütfi Özgünaydın, Ali Rıza Akalın, Tuğrul Çakar, Ahmet Öner Gezgin'in 40'lı, 50'li, 60'lı yıllarda çektiği klasikleşmiş fotoğraflarının yanısıra, güncel işlerinin de yer aldığı USTALARIMIZDAN sergisi, Türkiye fotoğrafının nerden nereye geldiği konusunda da bir referans olacak.

 

Açılışı 22 Ocak Cuma 18:00'da yapılacak sergi, 31 Ocak 2016 tarihine kadar Alanya AKM (Alanya Kültür Merkezi) 'nin sergi salonunda izlenebilir.

 

  • Afsak-afis-davetiye
Derneğimiz

TFSF - TÜRKİYE FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU

Üyesidir.

Announcement


Sponsorlar
website of alanya 360 degreess virtual tour
alanya doğa sporları kulubü
eticaret
Alanya Guide
2018 Afsak Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.